UNS FLAVO VIT C 100KAP WITAMINA C Zobacz większe

UNS FLAVO VIT C 90tab WITAMINA C

Przed zakupem odzieży sportowej prosimy o kontakt telefoniczny 795 851 416 (od poniedziałku od piątku w godzinach 10:00-19:00) w celu upewniania się czy dany rozmiar na pewno jest na stanie!

29,00 zł z podatkiem

Nowy produkt

FLAVOVIT C to suplement diety, który jest idealnym zamiennikiem klasycznej witaminy C. Oferowany przez nas produkt został wzbogacony o ekstraktem z dzikiej róży oraz bioflawonoidy cytrusowe dzięki czemu stał się bardzo popularną alternatywą dla klasycznej wersji.

więcej szczegółów

FORMA Tabletki
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU 90

UNS FLAVO VIT C

  • WSPOMAGA UKŁAD ODPORNOŚCIOWY
  • OGRANICZA SZKODLIWE DZIAŁANIE KORTYZOLU
  • CHRONI ORGANIZM PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM WOLNYCH RODNIKÓW (SILNY ANTYOKSYDANT)
  • WYSOKA DAWKA WITAMINY C W KAŻDEJ TABLETCE!

Witamina C nazywana również kwasem L-askorbinowym, jest związkiem chemicznym należącym do nienasyconych alkoholi polihydroksylowych oraz witamin rozpuszczalnych w wodzie. Źródłem tego preparatu są zarówno produkty pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Wśród tych pierwszych największą zawartość posiada acerola, owoc róży, zielona papryczka chilli, czarna porzeczka oraz natka pietruszki. W drugiej grupie bardzo często wymienia się wieprzową i wołową wątrobę.

Witamina C jest bardzo ważnym związkiem w kontekście funkcjonalności ludzkiego organizmu. Ze względu na bezpieczeństwo jej stosowania, niską cenę i właściwości przeciwutleniające jest bardzo popularnym suplementem diety.

Uczestniczy w przemianach tyrozyny(jednego z 20 podstawowych aminokwasów) oraz wpływa na utrzymanie możliwości oksydacyjnych komórek. Ponadto wpływa na zachowanie kolagenu, który jest budulcem tkanki łącznej. Kwas askrobinowy jest pomocny w trakcie gojenia ran, złamań oraz zapobiega powstawaniu krwawień z dziąseł, krwotoków i siniaków.

Bardzo często przyjmuje się tezę, że witamina C jest skutecznym lekiem na przeziębienie. Otóż badania potwierdzają, że stosowanie kwasu askorbinowego w trakcie choroby nie przynosi efektów. Z kolei jej profilaktyczne i systematyczne spożywanie każdego dnia wpływa na czas trwania choroby skracając go o 14% u młodych pacjentów i o 8% u osób dorosłych. Co innego sportowcy – w tej grupie systematyczna suplementacja tym preparatem zmniejsza ryzyko występowania problemów zdrowotnych o nawet 50%.

Skład:

SKŁADNIKI AKTYWNEFlavoVit C
Porcja 1 tabletka
Ilość porcji w opakowaniu 90
Opakowanie 90 tabletek
Zawartość jednej porcji zaw:
Wartość energetyczna 0 kcal
Białko 0 g
Węglowodany 0 g
Tłuszcze 0 g
Bioflawonoidy cytrusowe ( 95% hesperydyny) 100 mg
Witamina C 1000 mg
Ekstrakt z dzikiej róży 50 mg

Składniki aktywne: Kwas L-Askorbinowy, bioflawonoidy cytrusowe z owocu gorzkiej pomarańczy (10% hesperydyny), ekstrakt z owocy dzikiej róży. Składniki pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, E468 Sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, stearynian magnezu, hypromeloza - otoczka.

 

Dawkowanie:

1 porcja dziennie.

30 innych produktów w tej samej kategorii: