UNS FLAVO VIT C 100KAP WITAMINA C Zobacz większe

UNS Vit D3+K2 90tabs D D3 K2

Przed zakupem odzieży sportowej prosimy o kontakt telefoniczny 795 851 416 (od poniedziałku od piątku w godzinach 10:00-19:00) w celu upewniania się czy dany rozmiar na pewno jest na stanie!

35,00 zł z podatkiem

Nowy produkt


UNS VIT D3+K2 jest specjalistycznym suplementem diety będącym skoncentrowanym źródłem witaminy D3 – cholekalcyferolu i witaminy K2 w formie menachinonów (MK-7) o najwyższej przyswajalności.

więcej szczegółów

FORMA Tabletki
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU 90

UNS Vit D3+K2 90tabs

UNS VIT D3+K2 jest specjalistycznym suplementem diety będącym skoncentrowanym źródłem witaminy D3 – cholekalcyferolu i witaminy K2 w formie menachinonów (MK-7) o najwyższej przyswajalności. Dedykowany jest osobom aktywnym fizycznie, jako uzupełnienie codziennej diety w te niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki.


- Uderzeniowa dawka aż 2000 IU witaminy D3 i 100 μg witaminy K2 w kapsułce,
- aktywna stymulacja testosteronu,
- skuteczna regeneracja powysiłkowa,
- aktywnie wspiera wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu.


Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona prohormonem o budowie steroidowej, bardzo podobnej do testosteronu. Wpływa na wiele procesów fizjologicznych w organizmie człowieka już na poziomie genetycznym i pełni kluczową rolę w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia.

Witamina K2 również wykazuje działanie hormonalne. Aktywując receptor SXR i pobudza geny do produkcji białka -kolagenu, szczególnie ważnego dla narażonych na znaczne obciążenia sportowców. Obecność tych samych receptorów SXR stwierdzono również w mięśniach, gdzie synteza kolagenu, pobudzana przez witaminę K, może mieć istotne znaczenie dla ich budowy i funkcji, ale też dla odporności na kontuzje i zdolności do regeneracji.

Witamina D uczestniczy w syntezie około 200 białek w organizmie, a szczególnie silnie oddziałuje na wzrost szybkokurczliwych włókien mięśniowych typu II, odpowiedzialnych za siłę i kształtowanie muskularnej sylwetki.

Witamin K bierze udział w procesie spalania składników pokarmowych i magazynowania pozyskiwanej energii w cząsteczkach ATP, zwiększając wytrzymałość i wydajność wykonywanej pracy mięśniowej.

Synergistyczne oddziaływanie witamin D3+K2 na gospodarkę wapniowo-fosforanową przekłada się bezpośrednio na stan układu kostnego, gdyż wapń jest konieczny do prawidłowego skurczu mięśni oraz przewodzenia impulsów nerwowych, a jego odpowiednia ilość wpływa na poprawę wytrzymałości treningowej oraz skraca czas regeneracji.


Dawkowanie:

1 porcję (1 kapsułka) dziennie podczas posiłku, popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia.

Składniki:


Ingredient / Składnik Content per 1 tablet /Zawartość 1 tabletce % RI per 100 g/  % RWS w 100 g

Vitamin K2

/Witamina K2
100 µg 133 %

Vitamin D3

/Witamina D3
50 µg (2000 IU) 1000 %

Content per 1 tablet /

Zawartość 1 tabletce

% RI per 100 g/

 % RWS w 100 g

Vitamin K2 / Witamina K2

100 µg

133 %

Vitamin D3 / Witamina D3

50 µg (2000 IU)

1000

30 innych produktów w tej samej kategorii: