UNS BOOSTERON 120 KAP TESTOSTERON Zobacz większe

UNS L-CARNITINE - 200G KARNITYNA PROSZEK

Przed zakupem odzieży sportowej prosimy o kontakt telefoniczny 795 851 416 (od poniedziałku od piątku w godzinach 10:00-19:00) w celu upewniania się czy dany rozmiar na pewno jest na stanie!

55,00 zł z podatkiem

Nowy produkt

UNS L- CARNITINE - to suplement diety, który nie zawiera żadnych dodatkowych substancji. 
Produkt 100 % czysty surowiec.

więcej szczegółów

WAGA/POJEMNOŚĆ 200g
FORMA Proszek

UNS L- CARNITINE - to suplement diety, który nie zawiera żadnych dodatkowych substancji. 
Produkt 100 % czysty surowiec.

Dostarcza 2 g l- karnityny w porcji dziennej. Produkt polecany jest do codziennego stosowania. Dedykowany dla osób trenujących rekreacyjnie i wyczynowo wszystkie dyscypliny sportu.
To wyłącznie czysty surowiec ( bez dodatków smakowych), który charakteryzuje się swoistym smakiem i zapachem.

L- karnityna:

- dość obficie występuje w mięśniach, 
- jest niezbędna ze względu na transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów,
- spełnia funkcje transportowe wobec kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach. 
- zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu energii oraz sprawnego funkcjonowania komórek.

L- karnityna jest związkiem witaminopodobnym odpowiedzialnym za transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, tj. miejsc w komórkach, gdzie wytwarzana jest energia. Ponieważ karnityna może być syntezowana z aminokwasu egzogennego lizyny, wielu dietetyków twierdzi, że nie należy jej uważać za witaminę. Natomiast inni argumentują, że skoro niacyna może być syntezowana z aminokwasu egzogennego tryptofanu i nazywana witaminą, to karnityna również powinna być uznawana za witaminę.

Ponieważ cząsteczka nośnikowa kwasów tłuszczowych, nie potrafi przenikać przez błony komórkowe mitochondriów, niedobór karnityny prowadzi do obniżenia stężenia kwasów tłuszczowych w mitochondriach i w konsekwencji do spadku produkcji energii.

Kwas tłuszczowy musi być przeniesiony przez karnitynę. Cząsteczka karnityny transportuje cząsteczkę kwasu tłuszczowego, aż na wewnętrzną powierzchnię błony mitochondrialnej. Wówczas uwalnia kwas tłuszczowy, aby został przekształcony w energię (tj. aby tłuszcz został „spalony”).

W wyniku metabolizmu komórkowego wewnątrz komórki powstają różnego rodzaju związki. Zachodzi więc konieczność transportowania niepotrzebnych metabolitów na zewnątrz aby usuwać je z mitochondriów i całej komórki. Odbywa się to przez błonę komórkową przy niezbędnym udziale karnityny. Zadbanie o odpowiedni poziom karnityny zapewnia nie tylko utrzymanie prawidłowego poziomu energii, ale również sprawnego funkcjonowania komórek.

Zalecane dzienne spożycie:  
Porcję - 2 g ( ½ miarki)rozpuścić w 150 ml wody lub soku. Stosować raz dziennie.

29 innych produktów w tej samej kategorii: