UWAGA - RABAT 5% PRZY ZAMOWIENIU UZYJ KOD: PEPATP

Elite ATP został skrojony na potrzeby zarówno trenujących amatorsko jak i zawodowców. Unikalna formuła adenozyno-5′-trifosforanu (ATP) w postaci soli disodowej, znacznie podnosi biodostępność naszego produktu.

Oura Labs Elite ATP to suplement potwierdzony przez badania i praktykę, który zwiększa siłę mięśniową szczególnie w momentach, kiedy obciążenie treningowe jest na bardzo wysokim poziomie. Jest to optymalny produkt do pokonania swoich barier treningowych.

Adenozyno-5′-trifosforan produkowany jest w mitochondriach. Molekuła ta, odpowiedzialna jest za dostarczanie energii do każdej komórki naszego ciała. Jego niedobór przyczynia się do słabszych osiągów poprzez zmniejszenie ilości energii oraz wprowadzenia organizmu w stan ogólnego zmęczenia.

Suplementacja zewnętrznym ATP polepsza ukrwienie mieśni szkieletowych i wydłuża czas ich działania poprzez pozytywny wpływ na transport składników odżywczych do komórek .Poprawa przepływu krwi przez mniej aktywne tkanki mięśniowe może usunąć produkty przemiany materii, takie jak mleczan. Dodatkowo, w jednym z badań wykazano, że ATP przyjmowany doustnie może być metabolicznie dostępny dla tkanek i może wpływać na metabolizm nukleotydów adeninowych podczas wysiłku.

Elite ATP jako Sól disodowa ATP.

Sól sodowa zapewnia buforowanie ATP w żołądku, a samo ATP  według piśmiennictwa powinno być dostępne metabolicznie po dotarciu do dwunastnicy, która, jak wykazano, jest najbardziej aktywnym biologicznie miejscem metabolizmu i  wchłaniania ATP.

Elite ATP i przepływ krwi.

 Istnieje ścisłe powiązanie między zapotrzebowaniem na tlen w mięśniach szkieletowych a wzrostem przepływu krwi. Erytrocyty regulują tę odpowiedź działając jako „czujniki tlenu” . Kiedy tlen jest na niskim  poziomie w pracującym regionie mięśni, czerwone krwinki odkształcają się i uwalniają ATP . Rezultatem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i większy przepływ krwi do pracujących mięśni, co poprawia dostarczanie składników odżywczych i tlenu . Wykazano, że długotrwałe doustne podawanie ATP zwiększa zarówno wychwyt, jak i syntezę ATP w erytrocytach 

Elite ATP i siła mięśni.

 ATP dostarczane doustnie  zmniejsza zmęczenie mięśni i umożliwia większą produkcję siły podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności. W badaniach zaobserwowano u średniozaawansowanych trenuąjcych wzrost wykonanych powtorzeń aż od 24 procent.

W innym badaniu na bardziej zaawansowanych trenujących, którzy suplementowali ATP zaobserwowano po 12 tygodniach przyrost maksymalnej siły:

– w wycikaniu na ławce o 7 kg (grupa placebo 4,1kg)

– w przysiadzie o 19,2 kg (grupa placebo 6,1kg)

– w martwym ciągu o 29kg (grupa placebo 4,1kg

Elite ATP i regeneracja.

Przyczyną przeciążenia wydaje się być brak równowagi między bodźcem treningowym a regeneracją. Jeśli bodziec przekracza zdolności adaptacyjne atlety, skutkiem będą spadki wydajności; ostatecznie powrót zajmuje tygodnie (przeciążenie) do miesięcy (przetrenowanie). W jednym zbadań podawanie ATP skutkowało zwiększoną regeneracją miedzy seriami jak i po treningu, dzięki szybszemu dostarczeniu składników odżywczych

 W normalnych warunkach treningu, kiedy poziom glikogenu jest prawdopodobnie odpowiedni, suplementujący ATP są w stanie utrzymać wyższą intensywność, co skutkuje wyższymi wskaźnikami rozpadu białek. Jednak w przypadku narażenia na większe częstotliwości treningowe poziom glikogenu prawdopodobnie zostanie wyczerpany, co uniemożliwi wykonywanie ćwiczeń o wyższej intensywności. Jako taka suplementacja ATP jest w stanie stłumić wzrost rozpadu białka w stosunku do miejsca.

w porcji (1 kapsułka)zawartość%DV
adenozyno-5′-trifosforan (ATP) disodium salt 450 mg *

6 innych produktów w tej samej kategorii: