Skuteczne dawki oparte o badania

Starannie dobrane dawki bazujące na najnowszych badaniach oraz długoletnim doświadczeniu są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne w stosowaniu. Dzienna dawka zawarta w czterech kapsułkach umożliwia utrzymanie stałego poziomu najważniejszych mikroelementów przez całą dobę.  Dawki mikroelementów w Elite VItamins zostały skrojone tak, aby mógł używać ich każdy, zarówno osoby aktywne, kobiety w ciąży jak i dzieci.

Autorska receptura dla osób aktywnych i zmagających się ze stresem.

Skład preparatu został opracowany z udziałem doświadczonych ekspertów z zakresu dietetyki klinicznej i żywienia. Elite Vitamins jest optymalnym suplementem di dla osób aktywnych fizycznie, zmagających się z dużym poziomem stresu oraz przepracowaniem.

Ochrona przed wolnymi rodnikami

Elite Vitamins  zawiera najważniejsze dla naszego organizmu  składniki o działaniu antyoksydacyjnym takie jak vit. C, E, A oraz selen w wysoce przyswajalnych formach. Wolne rodniki uszkadzają nasze DNA i przyczyniają się do większości chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory oraz choroby układu sercowo-naczyniowego.

Optymalny dobór minerałów

Elite Vitamins zawiera optymalne i dostosowane do najczęstszych braków dawki najważniejszych minerałów, które biorą udział w dużej ilości enzymatycznych procesów i są potrzebne do właściwej równowagi płynów oraz dbają o optymalne ciśnienie i funkcje mięśni.

Optymalne dawki witamin z grupy B

Witaminy z grupy B są ważne dla prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu. Pomagają przekształcać żywność w energię, tworzyć nowe komórki krwi oraz utrzymywać je w optymalnym stanie. Zapotrzebowanie na witaminy  z grupy B jest u osób aktywnych fizycznie bardzo wysokie.  Elite Vitamins zawiera tylko  aktywne formy B6 (fosforan 5-pirydoksalu), B9 (metylofolian) oraz B12 (metylokobalamina) gwarantując perfekcyjną przyswajalność  nawet u osób z genetycznymi polimorfizmami jak np. MTHFR.

Maksymalna Dawka Magnezu

Magnez jest jednym z najważniejszych mikroelementów naszego organizmu, można pokusić się nawet o stwierdzenie „fundamentalnym”. Magnez jest kofaktorem w ponad 300 układach enzymatycznych, które regulują różne reakcje biochemiczne w organizmie, w tym syntezę białek, funkcję mięśni i nerwów, kontrolę poziomu glukozy we krwi i regulację ciśnienia krwi. Magnez jest potrzebny do produkcji energii, fosforylacji oksydacyjnej i glikolizy. 

Co ważne, większość populacji może nawet nie spełniać zalecanego dziennego zapotrzebowania na magnez. Na przykład średnie spożycie magnezu przez mężczyzn i kobiety na Tajwanie wynosi odpowiednio tylko 250 mg i 216 mg, czyli 68–70% zalecanego referencyjnego spożycia. National Nutrition Survey w Japonii wykazało, że w przypadku osób w wieku 15–49 lat spożycie magnezu było poniżej japońskiego zalecanego dziennego spożycia. Ponadto około połowa (48%) populacji USA spożywa mniej magnezu z pożywienia niż zalecana.  W najnowszym opublikowanym przeglądzie dotyczącym magnezu stwierdzono: „Około 50% Amerykanów spożywa mniej niż szacowane średnie zapotrzebowanie (RDA) na magnez, a niektóre grupy wiekowe konsumują znacznie mniej”.

Badania sugerują związek między niskim poziomem magnezu w surowicy a chorobami układu krążenia. Niskie spożycie magnezu wiąże się również z ryzykiem nadciśnienia i udaru w przyszłości. Co więcej, liczne badania wykazały, że niski poziom magnezu w surowicy jest związany ze zwapnieniem naczyń krwionośnych. Należy pamiętać, że magnez w surowicy stanowi tylko 1% zapasów magnezu. Magnez w surowicy jest kontrolowany homeostatycznie, a pomiar poziomu magnezu w surowicy dostarcza wielu fałszywie ujemnych wyników. 

Suplement diety Elite Vitamins w swoim składzie posiada 375mg Magnezu w formie cytrynianu, co odpowiada 100% dziennego zapotrzebowania. Od teraz nie musisz wspomagać się dodatkowym suplementem zawierającym magnez.

*opis ze strony https://ouralabs.pl/produkt/elite-vitamins/

6 innych produktów w tej samej kategorii: