UNS X-Carbo 1000g

X-CARBO jest specjalistycznym preparatem opracowanym przede z myślą o osobach uprawiających sport, poddawanym intensywnemu wysiłkowi fizycznemu.Główne zalety preparatu:

- Błyskawiczny zastrzyk energii

- źródło wysokiej jakości węglowodanów,

- tylko 10 g cukrów prostych w porcji,

- bez dodatku fruktozy,

- solidna dawka tauryny w każdej porcji,

- stymuluje anabolizm.Preparat dostarcza energii w sposób szybki i równomierny, oszczędzając zapasy glikogenu mięśniowego i przyczynia się do jego wydajnej regeneracji. Innowacyjna formuła X-CARBO opiera się na odpowiednim zestawieniu dwóch źródeł węglowodanów, o średnich (maltodekstryny) i wysokich (glukoza) indeksach glikemicznych, w bardzo korzystnym stosunku 2:1, co zapewnia systematyczną podaż składników energetycznych, już od pierwszych minut treningu, bez obawy przed zbędnymi kilogramami.

Co warte podkreślenia, preparat nie zawiera fruktozy, której nadmiar w diecie posądzany jest o bycie przyczyną otyłości i stłuszczenia wątroby.

Suplementacja X-CARBO przed treningiem, lub w jego trakcie pozwoli skutecznie oszczędzać wykorzystanie zgromadzonych w mięśniach zasobów glikogenu, co wydajnie ograniczy zmęczenie i umożliwi intensywniejszy wysiłek. Spożywanie węglowodanów stymuluje wydzielanie insuliny, hormonu anabolicznego, a wysoka zawartość maltodekstryn powoduje, że poziom insuliny utrzymuje się przez długi czas na stabilnym pułapie, gwarantując efektywne zaopatrzenie pracujących komórek mięśniowych w niezbędną energię.

Wzbogacenie w taurynę, podnosi znacząco wartość funkcjonalną preparatu. Dzięki taurynie działanie anaboliczne X-CARBO ulega spotęgowaniu. Wykazuje ona działanie antykataboliczne i stymuluje produkcję insuliny.Dawkowanie:

Jedną porcję (1 miarkę – 30 g) rozpuścić w 200 ml wody. Stosować 1-2 razy dziennie, najlepiej przed i po wysiłku fizycznym.


Składniki:

SKŁADNIKI AKTYWNE: X-Carbo
Porcja: 30g
Ilość porcji w opakowaniu: 33
Opakowanie: 1kg
Zawartość: w porcji: zaw: % RWS*
Energia 495kJ/116kcal
Tłuszcz 0g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0g
Węglowodany 28.9g
- w tym cukry 10.2g
Białko 0.2g
Sól 0.03g
Tauryna 0.3g
Składniki: maltodekstryna, glukoza, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), tauryna, aromat, substancja słodząca (acesulfam K), barwniki: żółcień chinolinowa (smak jabłka, pomarańczy, cytryny, ananasa), żółcień pomarańczowa (smak pomarańczy, kiwi) - mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci, błękit brylantowy (smak kiwi).

* % Referencyjna wartość spożycia

Zobacz także

6 innych produktów w tej samej kategorii: