L-karnityna jest jednym z częściej stosowanych suplementów wśród osób chcących zredukować tkankę tłuszczową, z powodzeniem jest też stosowana w sportach wytrzymałościowych oraz wśród wegan i wegetarian. Uważa się, iż suplement ten pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej nagromadzonej w organizmie.

Karnityna jest bardzo ważnym składnikiem codziennej diety, można ją znaleźć w mięsie, rybach lub produktach mlecznych. Warto zaznaczyć, że pokarmy pochodzenia roślinnego - owoce i warzywa, zawierają jej niewielkie ilości. Dlatego też osoby przestrzegające diety wegańskiej, czy wegetariańskiej, powinny włączyć suplementację L-karnityny do codziennej diety.

Karnityna w ludzkim organizmie jest syntezowana z lizyny. Niezbędnymi składnikami do jej wytworzenia są także metionina, żelazo, witamina C, B6 i niacyna. Karnityna w organizmie odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie przetwarzane są one w energię. Bierze również udział w metabolizmie węglowodanów oraz niektórych rozgałęzionych aminokwasów.

Dla osób trenujących cenną informacją jest, że karnityna ułatwia usuwanie z krwi wytworzonych w trakcie nadmiernego wysiłku cząsteczek mleczanu. Jest to istotne, ponieważ nadmiar kwasu mlekowego we krwi obserwowany po takim wysiłku powoduje zmęczenie oraz zmniejszenie produkcji energii w postaci ATP.

Karnityna wpływa także na aktywność różnych hormonów takich jak hormony tarczycy czy testosteron. Hormony tarczycy biorą udział w procesie w spalania tłuszczów.

L-winian L-karnityny czy też winian L-karnityny jest jedną z postaci L-karnityny. Spotykany jest bardzo często w różnych suplementach diety przeznaczonych dla sportowców. Związek ten powstaje przez połączenie L-karnityny oraz winianu w jedną molekułę. Dzięki takiemu połączeniu każdy z tych komponentów działa jeszcze efektywniej.

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Przyjmować 1 tabletkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu.

6PAK Nutrition Effective Line L-Carnitine - 90 tabl.
Porcja: 1 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 144.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 tabl. % RWS*
Winian L-karnityny 1000 mg -
w tym L-karnityna 667 mg -

Składniki: winian L-karnityny, substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), substancje przeciwzbrylające (węglan wapnia, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

6 innych produktów w tej samej kategorii: